• time : 17:59
  • Date : Mon Jun 10, 2024
در هفته محیط زیست رقم خورد؛
حمایت همه جانبه پتروشیمی پردیس از جنگل‌های حرا / از امضای تفاهم نامه تا رونمایی از تمبر اختصاصی
در هفته محیط زیست و در راستای مسئولیت اجتماعی با تمدید 3 ساله تفاهم نامه با سازمان حفاظت از محیط زیست، چتر حمایتی پردیس بر سر حرا گسترده تر شد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی پردیس طی مراسمی با حضور مدیران پتروشیمی پردیس، سازمان حفاظت از محیط زیست و اداره پست استان بوشهر، پتروشیمی پردیس برای تداوم برنامه های حمایتی خود از اکوسیستم جنگل های حرا و تالاب های استان بوشهر در تفاهم با سازمان حفاظت محیط زیست برای مدت سه سال دیگر با مبلغی در حدود 35 میلیارد ریال حافظ و حامی جنگل های حرا در استان بوشهر خواهد بود.   
شرکت پتروشیمی پردیس به عنوان یکی از شرکت های سبز منطقه عسلویه، از سال 1400 با امضای تفاهم نامه ای به ارزش ۱۷ میلیارد ریال با سازمان حفاظت از محیط زیست کشور به عنوان حامی رسمی جنگل های حرا در استان بوشهر معرفی شد.
جنگل‌های حرا، به عنوان یکی از پدیده‌های شگفت‌انگیز و منحصر به فرد جهان، علاوه بر زیبایی بخشی طبیعی در دل مناطق گرمسیری، نقشی حیاتی‌ در حفظ تنوع زیستی و تعادل اکولوژیکی زیست بوم خود دارند. 

کارهای بزرگ پردیس در حوزه حفاظت از خاک، آب و هوا
معاون تولید مجتمع پتروشیمی پردیس در این مراسم با اشاره به اقدامات گسترده پتروشیمی پردیس در راستای حفاظت از محیط پیرامونی و ایفای مسئولیت های اجتماعی اظهار داشت: باور قلبی و اعتقادی ما در شرکت پتروشیمی پردیس توجه ویژه به محیط زیست و مسئولیت های اجتماعی به عنوان مولفه های اساسی توسعه است. اگر ما فقط به افزایش تولید بدون در نظر گرفتن حفاظت و حمایت از محیط پیرامونی توجه کنیم در نهایت به موفقیت چندانی دست پیدا نکرده ایم.
مهندس معتمدی افزود: جنگلهای حرا در قیاس با سایر زیستگاه ها تا ۳۰ برابر در کاهش کربن آبی نقش دارند و کربن ناشی از سوخت های فسیلی و حریق جنگلها را به خود جذب میکنند؛ همکاران ما در پتروشیمی پردیس با نگاه دقیق به این موضوع طی سال های گذشته تلاش وافری برای کاشت درخت حرا در سواحل استان انجام داده اند.
وی درخصوص تمدید تفاهم نامه حفاظت از جنگل های حرا در استان بوشهر نیز گفت: با توجه به اقدامات تأثیرگذاری که طی سال های گذشته برای حفاظت از جنگل های حرا صورت گرفت، با پیشنهاد همکاران واحد محیط زیست شرکت، تصمیم به تمدید تفاهم نامه حفاظت از جنگل های حرا در استان بوشهر برای مدت سه سال به مبلغ بیش از 35 میلیارد ریال گرفته شد.
معاون تولید مجتمع پتروشیمی پردیس با بیان اینکه در سه حوزه حفاظت از خاک، آب و هوا کارهای بزرگی انجام داده ایم، اذعان کرد: برای جلوگیری از آسیب به خاک بیش از 5 هزار متر زمین برای ضایعات در نظر گرفته شده است که در سطح منطقه نظیر ندارد، پساب مجتمع در حوضچه های شرکت ذخیره سازی و برای تصفیه به مجتمع مبین انتقال داده می شود و در موضوع هوا نیز با نصب آنالیزور روی تمامی استک ها، بر روی به حداقل رساندن میزان آلایندگی ها تمرکز کرده ایم.

آثار حمایتی پردیس از حرا تا قرن ها ادامه خواهد داشت
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این مراسم اظهار داشت: آثار حمایتی که پتروشیمی پردیس از جنگل های حرا انجام داده است تا قرن ها ادامه خواهد داشت و سود و نفع آن به همه مردم و آیندگان خواهد رسید.
مهندس مرادزاده افزود: به واسطه فرمان نیکی که رئیس جمهور شهیدمان برای کاشت یک میلیارد درخت صادر کردند، امروز افتخار ما این است که اعلام کنیم استان بوشهر با کاشت درخت ارزشمند حرا به عنوان یکی از استان های پیشرو کشور در زمینه کاشت درخت مطرح شده است. 
لازم به ذکر است تجهیز و راه‌اندازی دبیرخانه حرا در استان بوشهر، حمایت از کاشت، احیا و توسعه جنگل‌های حرا در استان بوشهر، برگزاری دوره‌های آموزشی برای جوامع محلی، برگزاری سمینارها و کارگاه‌های آموزشی و تولید و انتشار محتوا در مورد جنگل‌های حرا در استان بوشهر، حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در زمینه جنگل های حرا و حمایت از تحقیقات و توسعه فناوری‌های جدید برای حفاظت از جنگل های حرا در استان بوشهر از جمله مواردی است که در این تفاهم نامه مورد تأکید قرار گرفته است.

یادگاری ملی-سرزمینی / رونمایی از تمبر اختصاصی پتروشیمی پردیس با موضوع حمایت از جنگل های حرا
پس از امضای تفاهم نامه از تمبر اختصاصی "پتروشیمی پردیس حامی جنگل های حرا در استان بوشهر" با حضور مدیران شرکت پست استان بوشهر و نماینده شرکت ملی پست ایران رونمایی شد. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در واکنش به این اقدام گفت: کار بسیار ارزشمندی است که یک گونه بسیار خاص گیاهی کشورعزیزمان در کنار نام یک شرکت بزرگ بر روی تمبر اختصاصی درج شود و باعث ماندگاری این کار خیر در خاطره ها شود.
اکران مستند جنگل های حرا که با حضور فرزندان خانواده پردیس تولید شده است از دیگر بخش های این برنامه زیست محیطی بود. در این مستند، فرزندان خانواده پردیس با حضور در جنگل حرا نایبند به عنوان سفیران محیط زیست برای تداوم راه پدران خود جهت حفاظت از جنگل های حرا هم قسم شده اند. 

برای مشاهده نسخه کامل و با کیفیت مستند اینجا را کلیک کنید

پتروشیمی پردیس بزرگ ترین مجتمع تولید کننده آمونیاک و اوره در خاورمیانه و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان این محصولات در سطح جهان با تولید بیش از 5 میلیون تن محصول است و در سال های اخیر فعالیت‌های بسیاری در راستای نقش مسئولیت اجتماعی خود و کمک به توسعه جامعه پیرامونی در سه حوزه اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی انجام داده است.
حمایت مادی و معنوی از توسعه مراکز علمی، پژوهشی، بهداشتی و فرهنگی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، تلاش برای بهبود امکانات رفاهی و زیرساخت‌های منطقه مثل ساخت مدرسه، پارک و ...، حمایت از ایجاد کمربند سبـز در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و حمایت علمی و مالی از طرح حفاظت از مرجان‌های خلیج فارس بخشی از خدمات پتروشیمی پردیس در راستای مسئولیت اجتماعی است.

1.jpg 1.jpg 1.jpg 1.jpg 1.jpg 1.jpg 1.jpg 1.jpg 1.jpg 1.jpg 1.jpg 1.jpg

Average :  5.00 |  Submitted :  1

Tags

    6.1.7.0
    V6.1.7.0