دولت رئیسی را دولت شعار نمی دانیم، دولت عمل می دانیم
مدیرعامل پتروشیمی پردیس ضمن تاکید بر سخنان رهبری بر بحث جوان گرایی در دولت سیزدهم گفت: از دولت سیزدهم می خواهیم شعار رهبری که اعتماد به جوان ها است را در بدنه مجموعه اجرایی شود و در شعار نماند. دولت آقای رییسی را دولت شعار نمی دانیم و دولت عمل می دانیم.
به گزارش اقتصادی رکنا، غلامرضا جشمیدی، مدیر عامل پتروشیمی پردیس، بزرگترین تولید کننده اوره و آمونیاک خاورمیانه درباره شرایط اقتصادی کشور در دوران تحریم گفت: امروز کشور ما در شرایط سخت تحریم های ظالمانه آمریکا قرار گرفته است، اما باتوجه به نیروهای متخصصی که در کشور وجود دارد، در بحث تولید مشکل خاصی وجود ندارد. هرچند تهیه قطعات و شرایط مورد نیاز تولید سخت شده، ولی به هر شکل ممکن بخشی از طریق بومی سازی و بخشی از طریق واردات به اشکال متفاوت قطعات و تجهیزات مورد نیاز مجموعه پتروشیمی را تهیه می کنیم. امروز بحثی که برای کشور مهم است، در جنگ اقتصادی که جنگ نابرابری است، بحث صادرات است. در شرایطی که نفت کشور تحریم شده است تنها صنعت مهمی که توانست در حوزه ارز آوری کشور بسیار تاثیرگذار باشد، پتروشیمی ها بودند، که این وظیفه خطیر و مهم را در زمان تحریم به نحو احسن انجام دادند.

این مدیرعامل جوان پتروشیمی پردیس گفت: من به عنوان کسی که از صفر و بدو ورود تا به امروز که مدیرعامل هستم و مراحل پله پله از کارشناس به هیئت مدیره طی کردم، حتما اعتقادم به جوان گرایی است. تیم پتروشیمی پردیس نیروهای جوانی با میانگین سنی 35 سال است، که منجر به اتفاقات بزرگی شدند. ما از طیف جوان هایی استفاده کردم که آینده کشور را می توانند به دست بگیرند و هم به فرمایش مقام معظم رهبری ، کشور از آن جوانان است و در گفته های آقای رئیسی بر بحث جوان ها تاکید دارند هر جایی که ما به جوان هایمان اعتماد کردیم و هر جایی جوانان انقلابی و جهادی در عرصه های تولید و تجاری ورود پیدا کردند، منجر به اتفاقات بزرگی شد.

پتروشیمی پردیس تامین امنیت غذایی کشور را به عهده گرفته است

جمشیدی افزود: به لطف خدا با تیمی جوان در پتروشیمی شازند هم موفق بودیم. به یاد دارم وقتی پتروشیمی شازند را تحویل گرفتم با یک عددی زیر 500 میلیارد تحویل گرفتم و روزی که آنجا را با تیم جوانم ترک کردم به 1370 میلیارد فروش در ماه رساندم. این حسی که به بحث نیروی جوان داشتم در پتروشیمی پردیس هم نهادینه کردم و علت انتخاب من همین نیروی جوان بود.

امروز پتروشیمی پردیس توانست رکوردهایی را در شرایط بحران بزرگ جنگ اقتصادی داشته باشد. به طوری که بودجه سال پتروشیمی را 6 ماهه بسته ایم. امروز قیمت اوره جهانی را به 430 دلار رساندیم و آمونیاک که با قیمت های خاصی در بازارهای جهانی بود با رقابت پذیری به 400 دلار رساندیم. امروز مجموعه پردیس به عنوان شرکتی که تامین امنیت غذایی کشور را به دست گرفته است، هم در مرحله ارز آوری و هم در بحث امنیت غذایی وظیفه بسیار بزرگی را به عهده دارد . امروز یک میلیون و 300 تن در سال کود مورد نیاز کشاورزان، ذرت مورد نیاز سازمان حمایت از کشور برزیل و تهیه کنجاله را پتروشیمی پردیس به عهده گرفته است.

وی ادامه داد: پتروشیمی پردیس در خط اول و مقدم جبهه مبارزه با استکبار قرار گرفته است. استکباری که در هر شرایطی به دنبال ضربه زدن به اقتصاد کشور است. امروز پردیس توانسته است با وظیفه خطیری که به عهده گرفته است رکورد تولید را بشکند.

در شرایط کرونایی برای رعایت پروتکل های بهداشتی، مجبور به دورکاری شدیم. رکورد تولید با 300 هزار تن تولید در ماه را شکستیم و امروز مجموعه پردیس با 100 درصد ظرفیت در مدار قرار گرفته است. ما توانستیم تامین قطعات و تجهیزات پردیس را به سمت بومی سازی ببریم که پیش از این در پتروشیمی اراک پیگیر بودم. امروز در پتروشیمی پردیس هم این اتفاق رخ داده و منجر به قراردادهایی با مجموعه ها و شرکت های داخلی شده است و توانسته ایم قطعاتی که از انگلیس وارد می شد را خودمان تولید کنیم. امروز در بحث قطعات و تجهیزات گام های بزرگی در حال انجام است و این تنها لطف مجموعه محترم وزارت دفاع به ما به عنوان جوان های خدمتگزار بوده است.

 

جمشیدی ضمن بیان این که پتروشیمی پردیس در حال حاضر زیر مجموعه وزارت دفاع است، گفت: سهامدار مجموعه پتروشیمی پردیس، هلدینگ نفت و گاز پارسیان است. در هلدینگ پارسیان، هلدینگ غدیر و مجموعه معظم صندوق بازنشستگان نیروهای مسلح پتروشیمی های کشور به بخش خصوصی واگذار شده اند و زیر مجموعه نفت و گاز پارسیان، مجموعه هلدینگ خلیج فارس که بخشی زیر نظر شستا و وزارت کار است و سهامداران دیگر بانک ملی که نیمه دولتی به حساب می آیند که به بخش ها و  نهادهای دیگر واگذار شده است.

پتروشیمی پردیس بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده اوره و آمونیاک خاورمیانه است

مدیرعامل پتروشیمی پردیس گفت: پتروشیمی پردیس بزرگترین تولید کننده اوره و آمونیاک خاورمیانه است، با 5 میلیون و 300 هزار تن تولید تقریبا جزو 3 پتروشیمی بزرگ دنیا است. ما همچنین در شرایط تحریم تهاتر تهیه ذرت مورد نیاز جهاد کشاورزی را هم به عهده گرفته ایم. براساس تجربه ها از جمله معاونت پتروشیمی شازند به علت تنوع بالایی که وجود داشت، روش های دور زدن تحریم را بسیار خوب انجام دادیم و معمولا صادرات به تمام نقاط دنیا انجام می دادیم. امروز هم همان مسیر را طی می کنیم تا کشور بتواند در شرایط تحریم به کار خود ادامه دهد.

دولت آقای رئیسی را دولت شعار نمی دانیم

جمشیدی در آخر گفت: باتوجه به شناختی که از آقای رئیسی در قوه قضاییه داریم و بحث مبارزه با فساد که توانستند در این قوه نهادینه کنند و این اتفاق باعث شد از بسیاری از فسادها که صورت می گرفت جمع شود. امروز نه به عنوان مدیرعامل پردیس بلکه به عنوان یک جوان از ایشان خواهش می کنم به جوان ها اعتماد کنند.

چون جوان های ما جوان هایی توانمند هستند که می توانند در همه عرصه ها موفق شوند. من به عنوان مدیرعامل پتروشیمی پردیس با انرژی جوانی می توانم خستگی ناپذیر کار کنم و وقت برای همه حوزه ها اختصاص بدهم. دوستان و بزرگان ما در صنعت پتروشیمی برای ما بسیار قابل احترام هستند و تجربیات این افراد برای ما ارزشمند است. آنها مدیرانی هستند که پله پله رشد کردند و می توانند در کنار جوان ها قرار بگیرند و به عنوان راهنما و مشاورینی خوب در کنار مدیران جوان باشند. یک جوان با انرژی و قدرت ریسک پذیری بالا می تواند بسیار تاثیرگذار باشد و در کنار جوانان باید مدیران باتجربه به عنوان مشاوران خوب می توانند مکمل خوبی باشند. از دولت سیزدهم می خواهم شعار رهبری که اعتماد به جوان ها است را در بدنه مجموعه اجرایی کند و در شعار نماند. چون دولت آقای رییسی را دولت شعار نمی دانیم و دولت عمل می دانیم.

تاریخ:
1400/06/10
تعداد بازدید:
510
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 کل امتیاز:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دفتر تهران : خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی شمالی، کوچه عرفی شیرازی، پلاک 7
کد پستی: 45853-19936 تلفن: 4-88603493-021 نمابر: 88603502-021
مجتمع :استان بوشهر، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، عسلویه
کد پستی: 11355-75118 تلفن: 8-37323305-077 نمابر: 37323304-077
تماس با امور سهام شرکت پتروشیمی پردیس
تلفن: 88064188-021 88603496- نمابر: 88039042-021
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پتروشیمی پردیس می باشد.
Powered by DorsaPortal